Aktuality

1. 9. 2022

7. ročník OHSL startuje!

Olomoucká hokejová Superliga vstupuje do svého sedmého ročníku nově se 14 týmy!

 

Ihned na začátku září nás čeká start už sedmého ročníku OHSL, který se bude nově hrát ve složení 14 týmů, kdy soutěž přivítá jednoho nováčka a to HC Warriors Olomouc. Jak budou vypadat boje o titul? Dočkáme se nového vítěze nebo to bude souboj tradičních týmů? To vše přinesou souboje v novém ročníku, které můžeš sledovat na ohsl.cz

 

Sezóna 2021/2022 je již dávno minulostí. Sice jsme v ní poznali nového mistra soutěže, když dlouholeté vládnutí HC Stars ukončili HC 61, kteří si ve finále play off poradili s překvapením soutěže HC Beerboys Prostějov, kteří ve svém putování vyřazovacími boji postupně porazily dlouholeté mistry HC Stars a následně i další velkou rybu v podobě HC Kohóti. Nicméně ve finálovém souboji už nestačili na třetí ze zakládajících týmů a tak se HC 61 dočkali svého prvního titulu.

 

Nicméně podaří se jim tento úspěch obhájit? Právě počin Beerboys jen dokazuje, že se liga začíná vyrovnávat a už se nedá hned na začátku sezóny jasně říct, který z týmů se probojuje do finále či dokonce získá titul. V sezóně 2022/2023 nás čeká rozšíření soutěže o jeden nový tým, kterým jsou HC Warriors, jenž určitě nebudou chtít trčet ve spodní části tabulky a hned ve svém premiérovém ročníku budou chtít útočit na co nejlepší umístění.

 

Dále máme i jednu změnu v názvu týmu. Nově totiž už v tabulce nenajdeme Šedivce, jelikož tento celek změnil svůj název na HC Ještěři Twins. A budou to právě Ještěři, kteří se postarají o první utkání tohoto ročníku, když v pátek 3. září vyzvou na olomouckém zimním stadionu od 20:30 Medojedy. První kolo poté uzavřou ve středu Kohóti, jenž se v Olomouci od 21:45 střetnou s Wildcats.

 

Ročník 2022/2023 se bude opět hrát jednokolově každý s každým. Po odehrání základní části vypukne play off, do kterého postupuje 12 ze 14 týmů. 5. až 12. tým si nejprve proti sobě zahrají nadstavbu, kdy vítězové postoupí do čtvrtfinále, které se bude hrát na dva vítězné zápasy. Semifinále a finále následně na tři vítězná utkání.