Aktuality

25. 3. 2024

Ohlédnutí za čtvrtfinále

Čtvrfinále play off

 

OHSL má za sebou druhou fázi vyřazovacích soubojů, do které se už zapojily i týmy z prvních čtyř pozic základní části. Hned ve tří ze čtyř sérii šli dál právě favorité a jen v jednom případě postoupil tým ze druhé části tabulky.

 

HC ORIFLAME SOFTWARE – HC WILDCATS OLOMOUC 2:0 (7:3, 10:0)

 

Začneme u prvního týmu základní části, který se ve čtvrtfinále postavil proti překvapení z předkola, a to s týmem Wildcats Olomouc. Ti samozřejmě chtěli navázat na svůj úspěch z předkola, ale proti Oriflamu už bohužel hodně narazili. Nejlepší tým základní části se s Wildcats vůbec nepáral a hned  v první třetině úvodního střetnutí dal Oriflame jasně najevo, kdo půjde v této sérii dál. V následných dvou třetinách už favorit trochu ubral na svém střeleckém tempu, ale i tak z toho bylo pohodlné vítězství 7:3. To druhý zápas byl ještě jasnější. Wildcats se ve svém posledním utkání v sezóně nedokázali prosadit ani jednou a bohužel pro ně se ještě se sezónou loučili velkým debaklem, jelikož jim Oriflame dal na rozloučenou desítku, kterou vygradovali pětigólovou třetí třetinou. Oriflame si tedy i ve čtvrfinále udržel svou sérii neporazitelnosti, která jej provází celý ročník.

 

HC BEERBOYS PROSTĚJOV – HC 61 OLOMOUC 2:0 (7:1, 6:2)

 

Pokračovat budeme v sérii současného obhájce Beerboys Prostějov, které ve čtvrtfinále čekali HC 61. Historie soubojů těchto dvou týmů v play off je bohatá, protože se ve vyřazovací fázi potkaly už po třetí za sebou. Doteď byla postupová bilance nerozhodná 1:1. Nicméně tentokrát byla tato série zcela jasně v režii prostějovského týmu. Beerboys otevřeli sérii svou brankou, na kterou sice HC 61 ještě reagovali, avšak ještě do konce první části si Prostějov vzal své vedení zpět. Ve druhé části přidali Beerboys další trefu a v závěrečné třetině svému odevzdanému soupeři přidali další čtyři trefy. Ve druhém utkání byl scénář první části zcela identický. Beerboys poté odpor svého soupeře zlomili úspěšným začátkem druhé periody, kdy vstřelili hned dvě branky. Ve třetí třetině už prostějovští hokejisté kontrolovali průběh utkání a nakonec z toho byla výhra 6:2, která je tedy posunula do semifinále.

 

HC STARS – HC OLD BOYS 2:0 (5:2, 5:4sn.)

 

Historicky nejúspěšnější tým ligy HC Stars měli před sebou ve čtvrtfinále obtížnou výzvu v podobě Old Boys. V prvním utkání Old Boys dojeli na svou produktivitu a naopak Stars si během dvou třetin vypracovali pohodlný pětibrankový náskok. Ten sice Old Boys v závěrečné třetině alespoň trochu snížili, ale vyrovnání bylo hodně daleko. To druhý zápas už vypadal jinak. Old Boys vyšel start a během čtyř minut vedli o tři branky. Nicméně Stars ještě do konce první části snížili na rozdíl jediné branky a následně ve druhé třetině otočili vývoj utkání na svou stranu. Dlouho to vypadalo, že Stars své vedení ustráží, ale minutu a půl před koncem Old Boys vyrovnali. Utkání tedy musely rozhodnou nájezdy, ve kterých uspěli Stars.

 

HC VLCI – HC KOHÓTI OLOMOUC 1:2 (3:4, 5:4, 2:5)

 

Poslední čtvrfinálová série byla tou jedinou, ve které se musely odehrát všechny tři zápasy. Hned v prvním utkání této série bylo vidět, že rozhodovat budou maličkosti a že zde nedojde k žádným jasným výsledkům. První zápas pro sebe urvali Kohóti, jenž svou výhru zařídili vydařenou druhou třetinou, ve které svému soupeři nastříleli čtyři branky a své těsné vedení už ve třetí třetině uhlídali. Ve druhém utkání naopak Vlci vydařenou první části položili základy svého úspěchu. Kohótům se poté sice ve druhé části podařilo srovnat, ale ve třetí třetině Vlci opět odskočili na rozdíl dvou branek a Kohóti už jen reagovali jedinou trefou. Sérii tedy musel rozseknout třetí zápas. V tom se v první části Kohóti hned dvakrát dostali do vedení, ale Vlci vždy dokázali reagovat. Od druhé třetiny už však stříleli branky jen Kohóti, jenž nakonec třetí zápas urvali poměrem 5:2 a díky tomu postoupili do semifinále.

 

SEMIFINÁLE

 

V předposlední fází soutěže nás tedy čekají dva velmi zajímavé souboje. Nejlepší tým tabulky bude hrát s Kohóty, které Oriflame v základní části doslova vypráskal 8:2 a uvidíme zda na tento úspěch navážou i v semifinále. Ve druhé dvojici mají Stars šanci na složení reparátu, protože i v předcházející sezóně se v semifinále střetli s Beerboys, kteří je tehdy zdolali 1:2.

 

HC ORIFLAME SOFTWARE – HC KOHÓTI OLOMOUC

 

HC STARS – HC BEERBOYS PROSTĚJOV