Aktuality

1. 4. 2024

Semifinále

SEMIFINÁLE OHSL

 

Už i předposlední fáze sezóny 2023/2024 je minulostí. Do finálového souboje o mistra OHSL se nakonec probojovali obhájci titulu HC Beerboys Prostějov, jenž v třízápasové sérii zdolali HC Stars. Ve druhé dvojici došlo možná k malému překvapení, protože dosud neporažený vítěz základní částí HC Oriflame nestačil na osmý tým HC Kohóty, kterým podlehl ve dvou zápasech.

 

HC ORIFLAME SOFTWARE – HC KOHÓTI OLOMOUC 0:2 (1:7, 2:5)

 

První semifinálovou dvojici utvořily dva týmy, které jsou v OHSL od samotného začátku, a to neporažený vítěz základní části Oriflame, jehož vyzvali osmí Kohóti. V základní části střet těchto dvou týmů vyzněl jasně pro Oriflame 8:2, ale v play off už tomu bylo jinak.

 

První semifinále otevřel vítěz základní části ve 13. minutě,  jenže v poslední minutě první části se Kohótům podařilo během třiceti vteřin otočit zápas na svou stranu. Ve druhé třetině navíc Kóhoti odskočili o další dvě branky, když první z nich dokonce vstřelili v oslabení. V poslední periodě už následně své vítězství kontrolovali a navíc jej ještě potvrdili dalšími třemi trefami a první semifinále tedy ovládli Kohóti 7:1.

 

Do druhého semifinále šel Oriflame s obměněnou sestavou a první třetina byla z jejich strany i velmi dobrá, ale svou mírnější převahu v úvodní branku nepřetavili. Rozhodující se ukázala druhá část tohoto duelu. Ve 20. minutě totiž otevřeli skóre střetnutí Kohóti, kteří zanedlouho přidali další dvě trefy a před třetí třetinou tedy čekal Oriflame hodně obtížný úkol. Ten začali dobře snižující brankou, jenže Kóhoti následně vstřelili dvě trefy během třiadvaceti vteřin a víceméně bylo rozhodnuto. V závěru ještě Oriflame korigoval konečné skóre na 2:5, ale to už bylo v této semifinálové sérii vše. Oriflame tedy za celou sezónu nepoznal hořkost porážky, jenže ty nakonec přišly v semifinálové sérii, ve které po dvou prohrách nestačil na Kohóty.

 

HC STARS – HC BEERBOYS PROSTĚJOV 1:2 (1:2, 3:2, 2:7)

 

Druhá semifinálová série proti sobě svedla nejúspěšnější tým OHSL HC Stars, kteří se střetli s obhájci titulu HC Beerboys Prostějov. Mezi těmito celky se jednalo už o třetí sérii za sebou. Předcházející dvě vždy ovládli hokejisté Prostějova, jenž nejprve v ročníku 21/22 vcelku snadno zvládli čtvrtfinálovou sérii a v následující sezóně proběhlo mnohem vyrovnanější semifinále, které však opět zvládli Beerboys.

 

Nicméně už první zápas mezi těmito soupeři naznačil, že se opět bude jednat o hodně vyrovnanou bitvu, ve které budou rozhodovat maličkosti. První třetina nakonec žádnou branku nepřinesla, ikdyž v ní měli Beerboys výhodu jedné přesilové hry. Nicméně chvíli po začátku druhé periody se už prostějovští hokejisté dočkali a šli do vedení. To mohli následně potvrdit v přesilové hře, ale ani ta gólem neskončila. Hubené vedení Beerboys následně velmi dlouho drželi až do třetí třetiny. Zhruba sedm minut před koncem hráli Stars svou první přesilovku, která následně byla umocněna dalším vyloučením. Dvojnásobnou početní výhodu sice Stars nevyužili, ale v závěru klasické přesilovky už přišlo vyrovnání. Ikdyž v tu chvíli zbývaly do konce zápasu jen čtyři minuty, tak jsme se ještě dočkali rozhodnutí v základní hrací době. Necelé dvě minuty před koncem se totiž Beerboys vrátili zpět do vedení a Stars na druhou branku svého soupeře už nijak nereagovali. První semifinále tedy zvládli Beerboys poměrem 2:1.

 

Ani druhý zápas nepřinesl žádné střelecké hody, ale další velmi těsnou bitvu. Tentokrát vše odstarovali v 10. minutě hráči Stars, kteří se po dorážce Přikryla dostali do vedení. To ovšem nevydrželo příliš dlouho, jelikož Beerboys z následné přesilové hry srovnali, když se střelou z mezikruží prosadil Karafiát. I ve druhé části pokračovala úmorná bitva, kterou nakonec rozsekl ve 24. minutě Kryštofík, jenž se trefil z levého kruhu a poslal Stars opět do vedení. Prostějovu se poté podařilo vyrovnat hned v první minutě třetí třetiny, ve které z pravého kruhu Hloušek prostřelil Leznu. I druhé semifinále už směřovalo k samostatným nájezdům, ale i v tomto utkání opět došlo na rozhodující branku necelé dvě minuty před koncem. Tentokrát to však byli Stars, kteří vstřelili tento gól. Zemánkovu střelu si totiž nešťastně ztečoval jeden z hráčů Prostějova do své klece, a tak ve druhém semifinále zvítězili Stars poměrem 3:2.

 

I rozhodující zápas této série se nesl v hodně podobném duchu, jako ty dva předešlé. Beerboys se vcelku rychle dostali do vedení zásluhou úspěšně střely Karafiáta, ale Stars vcelku rychle dokázali reagovat svou brankou. Nerozhodný stav vydržel až do druhé části, kdy jej opět rozsekli prostějovští hokejisté, když schované nahození Rechtíka zaletělo do brány. Tutéž branku však následně na druhé straně vstřelil Navrátil a opět bylo srovnáno. Rozhoducjící momenty přišly na pomezí druhé a třetí části. Beerboys se nejprve v poslední minutě druhé třetiny znova dostali do vedení, které navíc na začátku poslední periody navýšili o další dvě trefy. Beerboys už poté průběh zápasu kontrolovali a ještě se radovali z dalších dvou branek a po výhře 7:2 tedy znovu míří do finále.

 

FINÁLE OHSL

 

HC BEERBOYS PROSTĚJOV – HC KÓHOTI OLOMOUC

 

Finálová série proti sobě svede dva týmy, které se v play off zatím střetly pouze v jednom případě, a to v semifinále ročníku 2021/2022, kdy se z vítězství a postupu do finále poměrem 2:1 radovali právě Beerboys. V základní části se oba celky rozešly remízou 4:4 a uvidíme tedy co nám nabídně finálová série těchto dvou týmů. V případě úspěchu Beerboys by se jednalo o obhajobu titulu a druhou mistrovskou trofej v historii. Naopak Kohóti stále na svůj premiérový titul čekají.