Aktuality

28. 4. 2023

Ohlédnutí za uplynulou sezónou

Ročník 2022/2023 OHSL uběhl, jako voda. Základní část nakonec opanoval několikanásobný mistr ligy HC Stars, kteří za celou sezónu prohráli pouze dvě utkání. Nicméně hned dva body za nimi skončil „skokan“ soutěže HC Skalka, která taktéž prohrála pouhé dva zápasy, ale navíc měla i jednu remízu. Pomyslné stupně vítězů uzavřel obhájce titulu HC 61.

 

Nejproduktuvnějším hráčem základní části se stal Jaroslav Valouch, který nasbíral 33 bodů (14+19). O tento titul musel bojovat až do posledního kola, protože o jediný bod za ním skončil David Krejčí z HC 61, jenž zaznamenal 32 bodů (17+15). Titul nejlepšího střelce soutěže si mezi sebou rozdělili dva hráči. Ondřej Popelka z HC Ještěři Twin a Adam Pustějovský z HC Skalka totiž oba nastříleli osmnáct branek.

 

Play off však poté ukázalo, že výsledky ze základní části víceméně nic neznamenají. Nejprve se však podíváme na zápasy o umístění. Wildcats si nejprve dokázali poradit s HC Warriors a o 11. příčku si poté zahráli s Old Boys, jenž ve velmi těsném utkání fotbalovým výsledkem přetlačili Hřebce ze Skrbně. 11. pozici nakonec urvali HC Old Boys, jenž si zcela jasně poradili s Wildcats. 13. příčka poté patří Skrbni, která taktéž trochu jasným výsledkem zdolala Warriors.

 

Nyní tedy k play off, které nejprve začalo předkolem. Vlci se v něm postavili proti Kačerům a druhou dvojici tvořili Ještěři s Medojedy. Z první dvojice nakonec postoupili dál Kačeři, kteří svého soupeře porazili 4:1 a 3:2. Naopak mezi Ještěry a Medojedy musely první utkání rozhodnout až nájezdy, které zvládli právě Ještěři, jenž poté vyhráli i ve druhém vzájemném měření sil, a to tentokrát 3:1.

 

Vítěz základní části HC Stars se ve čtrvfinále museli vypořádat s Ještěrema. První zápas Stars vyhráli těsně 4:2, ale ve druhém střetnutí už svému soupeři nedali šanci, když zápas skončil vysoko 8:3 pro Stars, a tak vítěz základní části šel do semifinále. Ještě s větším přehledem prošel do semifinále druhý tým tabulky. Skalka totiž Kačerům nedala absolutně šanci a po jasných výsledcích 8:1 a 8:2 šel dál i další favorit.

 

Další dvě čtvrtfinálové série už byly mnohem napínavější. Kohoutům se nejprve podařilo porazit Oriflame 5:3, ale Oriflame poté v poslední minutě urval druhý zápas a rozhodující utkání už poté zvládli lépe právě hokejisté Oriflamu, jenž Kohouty porazili 5:2 a celou sérii zvládli poměrem 2:1. Poslední dvojicí tvořily týmy z finále minulého ročníku, a to HC 61 a HC Beerboys Prostějov. Úvodní dva zápasy musely rozhodovat až samostatné nájezdy, které nejdříve zvládli Beerboys, ale ve druhém utkání naopak HC 61. Tuto nesmírně vyrovnanou sérii tedy rozhodoval až třetí zápas, který vcelku jasně zvládli Beerboys, jenž svého soupeře porazili 5:1, a vrátili jim tak porážku z loňského finále.

 

Semifinále tedy vytvořili HC Stars proti HC Beerboys Prostějov a HC Skalka proti HC Oriflame a obě série nakonec došly až do třetích zápasů. Beerboys nejprve přetlačili Stars po samostatných nájezdech, avšak Stars poté vyhráli druhé utkání 4:2. Rozhodující zápas byl po dvou třetinách vyrovnaný 2:2, ale ve třetí části dokázali Beerboys vstřelit tři branky, a rozhodli tak o tom, že budou hrát po druhé za sebou finále. 

 

Druhou semifinálovou sérii lépe začal Oriflame, jenž nejprve zdolal Skalku těsně 4:3, jenže druhý zápas Skalka zcela jasně ovládla vysoko 8:2. Třetí utkání tedy bylo hodně opatrné, jelikož v něm padly pouhé tři branky. Rozhodující trefu nakonec Skalka vstřelila ve třetí části a po velmi povedené základní části se tedy tento tým dostal až do finále.

 

Ve finálové sérii se proti sobě postavili HC Skalka s HC Beerboys Prostějov. Série hranou na tři vítězné zápasy začali lépe hokejisté z Prostějova, kteří v něm zvítězili jasně 6:2, avšak Skalka ve druhém utkání odpověděla výhrou 5:2. Vyrovnaná série se poté přesunula do Vyškova, kde se odehrály rozhodující utkání. Tato změna očividně lépe sedla Beerboys, protože ti zde obě utkání opět vyhráli velmi přesvědčivě 7:2 a 5:1 a finálovou sérii tedy zvládli poměrem 3:1.

 

Po loňském stříbru se tedy už v tomto ročníku HC Beerboys Prostějov dočkali vytouženého zlata a nám nezbývá než gratulovat novému mistrovi OHSL. Nutno však dodat i slova chváli jejich soupeři ze Skalky, kteří zažili průlomový ročník. Produktivitu play off zcela jasně opanoval Adam Pustějovský ze Skalky, který nasbíral 21 bodů (11+10). S jedenácti trefami byl i nejlepším střelcem play off.

 

Děkujeme všem týmům za uplynulou sezónu 2022/2023 a už nyní se těšíme na další ročník.