11. 4. 2024

2. finálový zápas

HC BEERBOYS PROSTĚJOV – HC KOHÓTI OLOMOUC 7:5 (1:2, 3:1, 3:2)

Stav série: 1:1 (2:3, 7:5)

Do druhého finálového utkání vstoupily oba celky se změnou ve svých brankovištích. V bráně Prostějova nahradil nemocného Vařeku vypůjčený brankář HC 61 Petr Přikryl a do brankoviště Kohótů nastoupila dlouholetá opora Tomáš Slepička.

Na první branku se tentokrát příliš dlouho nečekalo. Hned ve třetí minutě se David Novotný dostal do samostatného úniku, jenž proměnil a poslal Kohóty do vedení. Olomouckým hráčům se poté podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů. I druhou trefu obstaral David Novotný, jenž si po pravé straně najel do útočného pásma, kde zasekl do středu a poté poslal touš do bližší šibenice.

Prostějovu se však ještě do konce první třetiny podařilo alespoň snížit. Karafiát v útočném pásmu vyhrál vhazování na Rechtíka, jehož střelu Slepička vyrazil jen pod sebe, kam rychle dojel Tomáš Anděl, jenž ho už dorazil do olomoucké klece. Těsný stav vydržel až do 20. minuty, ve které Kohótům vrátil dvoubrankové vedení Jan Matúš. Nicméně to bylo od olomouckých hráčů po gólové radosti na dlouho vše a naopak začali úřadovat Beerboys.

Hned ve 23. minutě totiž Zdeněk Rechtík obral o kotouč posledního obránce Olomouce a následně svůj únik úspěšně proměnil. Beerboys měli poté k dispozici přesilovou hru, kterou sice ještě nedokázali využít, ale prostějovští hráči zůstali v útočné třetině ve velkém tlaku a nakonec využili toho, že vyhození Kohótů trefilo vlastního hráče, a tak se díky tomu kotouč odrazil k bráně na hůl Zdeňka Rechtíka, jenž ho okamžitě poslal do olomoucké klece.

Prostějov ještě do konce druhé třetiny otočil vývoj druhého finále na svou stranu. Pouhých sedmnáct vteřin před druhou sirénou přišel Pitelův pas zpoza klece na zcela volného Jiřího Hlouška, jehož okamžitá střela z jedničky skončila pod břevnem brány. Hodně klíčový byl následně začátek poslední třetiny.

Beerboys totiž hned po dvaceti vteřinách využili chyby v rozehrávce Kohótů a Zdeněk Rechtík díky tomu mohl zkompletovat svůj hattrick, když mu Anděl doslova předložil kotouč před prázdnou klec. Prostějov hned za necelou minutu přidal další trefu a opět to byl Zdeněk Rechtík, který na útočné modré využil toho, že obránce Kohótů nezvládl skákající kotouč a díky tomu ujel do samostatného úniku, jenž zakončil mezi betony Slepičky.

Ikdyž bylo ve třetí třetině viděno ještě několik dalších šancí, tak na branky se čekalo až do samostatného závěru. Za Kohóty se nejprve podařilo snížit Jiřímu Klegovi, jenž se s pukem dostal až k Přikrylovi a prostřelil jej střelou na bližší tyč. Beerboys následně kontrovali svou sedmou brankou. Hloušek dokázal dostat puk před bránu Olomouce, kde číhal Jindřich Krejčí, který ho poté protlačil za záda Slepičky. Tři vteřiny před koncem poté vše uzavřel Jan Matúš, jenž z dorážky přidal poslední trefu tohoto zápasu a uzavřel tedy konečné skóre na 7:5 z pohledu Beerboys Prostějov, jenž tak díky této výhře vyrovnali finálovou sérii.