15. 4. 2024

3. finálový zápas

HC BEERBOYS PROSTĚJOV – HC KOHÓTI OLOMOUC 5:4 (1:2, 3:0, 1:2)

Stav série: 2:1 (2:3, 7:5, 5:4)

I ve třetím finálovém utkání startovaly oba týmy s jinou brankářskou dvojicí. Tentokrát se do obou klecí vrátili brankáři, kteří zde startovali již v prvním finálovém utkání. Třetí vzájemné měření opět lépe odstartovali Kohóti, jenž se už ve druhé minutě dokázali dostat do vedení. Novotný z rohu kluziště poslal kotouč před bránu, kde jej Michal Krejčí nasměroval do prostějovské klece.

Radost Kohótů však byla hodně krátká. Netrvala ani celou minutu, jelikož se o rychlé vyrovnání postaral Zdeněk Rechtík, jenž z levé strany najížděl na Brdečku, kterého prostřelil střelou po ledě. V 6. minutě si hokejisté z Olomouce vzali své vedení zpět. Kotouč se dostal na modrou čáru, kde se do něj opřel Jan Turek a jeho schovaná střela zapadla přesně pod břevno.

Do druhé třetiny tedy vstupovali Kohóti s jednobrankovým vedením, které mohli při vlastním oslabení navýšit, ale Vařeku zachránila branková konstrukce. Naopak chvíli po přesilové hře se Prostějovu podařilo vyrovnat. Ve 21. minutě Beerboys využili zaváhání v rozehrávce Kohótů a následně byli v útočném pásmu ve třech proti jednomu a celá akce skončila vyrovnáním, které svou nekompromisní střelou zajistil Radek Pitela.

Ve 26. minutě se Prostějovu dokonce podařilo přelít vývoj utkání na svou stranu. Střelu Adama Grepla totiž lehce tečoval bruslí Zdeněk Rechtík a kotouč poté zajel přesně k tyči olomoucké brány. Kohóti mohli vyrovnat v přesilové hře, jenže po špatné kombinaci se do samostatného úniku dostal Zdeněk Rechtík, který svou šanci opět proměnil a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

V závěrečné třetině navíc Prostějov přidal už svou pátou branku a opět to byl Zdeněk Rechtík, jenž tak v druhém utkání za sebou vstřelil čtyři branky. Rechtík se postupně ze středního pásma dostal do útoku, kde si prohodil obránce a následně z bezprostřední blízkosti poslal puk za Brdečku. Kohóti se mohli vrátit zpět do hry, jelikož měli hned tři přesilové hry za sebou, jenže ani jednu z nich se jim nepodařilo využít.

To je nakonec mohlo vcelku hodně mrzet. V závěrečných čtyřech minutách totiž hráči Olomouce dokázali vstřelit ještě dvě branky, které obstaral obránce Jan Turek, jenž tak sice zkompletoval svůj hattrick, ale další branku Kohóti už nepřidali a o jediný gól nakonec svému soupeři podlehli. Beerboys Prostějov tedy otočili finálovou sérii na svou stranu, když ve třetím utkání zvítězili 5:4 a chybí jim už poslední krok k tomu, aby dokonali svou obhajobu mistrovského titulu.